W najbliższym czasie

09.05.2022

Wyniki konkursu Bytomskie Zabytki

"Kultura jest tym co sprawiło, że człowiek jest czymś innym niż przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie".

Andre Malraux

Bytom to duże historyczne miasto ze średniowiecznym rodowodem, wyróżniające się piękną architekturą którą pozostawił mu koniec XIX i pocz. XX w. Miasto przeżyło wówczas niebywały rozkwit i Bytom nazywano nawet Małym Wiedniem. Bogactwo kulturowe Bytomia widoczne jest również w kamieniczkach i gmachach użytku publicznego. Architektura i zabytki Bytomia należą do  jednych z najciekawszych i najbardziej różnorodnych w obszarze Górnego Śląska. Czy zatem w Bytomiu może być nudno? Skądże! A wiedzą  o tym szczególnie dzieci, które przy okazji spacerów i wędrówek, chętnie poznają historię swojego miasta i jego ciekawą kulturę. I to właśnie dzieci z bytomskich przedszkoli były adresatami konkursu plastycznego pt. "Bytomskie zabytki", organizowanego przez nasze przedszkole. Dzieci oczywiście nie zawiodły: otrzymaliśmy wiele pięknych prac, a więc Jury nie miało łatwego zadania. ostatecznie Jury wyłoniło zwycięzców:

I MIEJSCE : Piotr B. z Przedszkola Miejskiego Nr 14 w Bytomiu

II MIEJSCE : Emma J. z  Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Bytomiu

III MIEJSCE : Zofia S. z Przedszkola Miejskiego Nr 36 w Bytomiu

WYRÓŻNIENIE: Hanna K. z Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Bytomiu

WYRÓŻNIENIE: Kajetan K. z Przedszkola Miejskiego Nr 14 w Bytomiu

WYRÓŻNIENIE: Michał K. z Przedszkola Miejskiego Nr 21 w Bytomiu

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do ponownego udziału w naszych konkursach.